Daniel Pošta

Daniel Pošta vystudoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze, obor architektura, v ateliéru Jiřího Pelcla. Průkopnické metody, konceptuální přístup a smysl pro materiál charakterizují jeho tvorbu. Již v mladém věku se dočkal poct a ocenění, reprezentoval Českou republiku na Vienna Design Week a jeho solitérní objekty byly vystaveny mimo jiné v Budapešti, Amsterodamu či Berlíně.
 
Do světa šperku vstoupil po boku Zdeňka Vacka jako zakladatel avantgardní značky Zorya naplno v roce 2011. Síla invence designérského dua měla okamžitou odezvu, kdy již v roce 2012 se Zorye dostalo ocenění Grand Designér Roku. Když Daniel a Zdeněk v roce 2019 oznámili konec značky, měla již na domácím poli legendární status a slavila úspěchy v zahraničí, mimo jiné v Los Angeles, New Yorku, Chicagu nebo Dubaji. V témže roce se Daniel odmlčel. Procestoval řadu exotických zemí, aby nabral novou tvůrčí sílu a inspiraci. Svět designu od té doby netrpělivě očekává jeho návrat, který přichází ve spojení s MOOYYY a kolekcí Alfabeta.
Kristýna Malovaná

Kolekce Alfabeta

Gravity

Daniel Pošta v kolekci Alfabeta pracuje s tradičním šperkařským tématem, kterým jsou přívěšky s písmeny. Tématem na první pohled triviálním na sebe však bere břímě. Jak zpracovat toto, slovy autora až ‘šperkařské klišé’, neotřelým, novým způsobem? Daniel Pošta svou Alfabetou vzdává hold minimalismu, když vytváří designově čisté, až technicistní objekty, s hlubokým osobním významem. Šperkům citlivě věnuje třetí dimenzi a plynule tak otevírá prostor pro dimenzi emocionální. Alfabetou Daniel Pošta přináší šperk, který připomene ty, kdo jsou nám nejdražší.

Přejít na kolekci


Vybrané produkty Alfabeta

Saturn Ring - stříbrný prsten

»A« Necklace

2 000 Kč
 
Jupiter Woman Ring - stříbrný prsten dámský

»E« Necklace

2 700 Kč
 
Neptune Woman Ring - stříbrný prsten dámský

»L« Necklace

2 000 Kč
 

 

newsletter