Kristýna Malovaná

Kristýna Malovaná vyznává minimalistickou formu. V jejích návrzích se odráží jednoduchost, která má svůj důvod, detail a příběh. Absolvovala UMPRUM, ateliéru design výrobků, pod vedením prof. Jana Němečka a prof. Michala Froňka (2012). Spoluzaložila studio MORPHE, svého času zaměřené na práci v oblasti interiérového a produktového designu a dále také na design výstavních expozic, instalací a art direction.

Za svoji práci obdržela několik ocenění. Byla nominována na cenu Czech Grand Design v kategorii Designér šperku roku. Dále byla několikrát nominována v rámci Designbloku v kategorii Nejlepší kolekce šperků. Představila se na mezinárodních veletrzích a výstavách, jako je Salone del Mobile, Itálie (Miláno), DMY Berlin, český Designblok v Praze, výstavou v New Yorku (2018) a v Paříži (2022).

Kristýna Malovaná

Kolekce Gravity

Gravity

Osudová přitažlivost je tématem kolekce designérky Kristýny Malované. Přitažlivost, která dává vzniknout novému vztahu, která přibližuje a spojuje. Metaforicky se vyjadřuje k tématu lásky a neodolatelné přitažlivosti, když se obrací k nebeským tělesům, jejichž tvar i cestu vesmírem formuje gravitace. Planety s prstenci, Saturn, Jupiter a Netun propůjčily názvy kolekci složené pouze z prstenů, které lze zakoupit i jako párové prsteny. Provokativně minimalistické, neústupné a osudově přitažlivé, Kristýna Malovaná přináší tři různé formy přitažlivosti v hávu stříbrného futurismu.

Přejít na kolekci


 

newsletter