Natalie Vicenová

She was born in Prague, where she graduated from the Czech-French Jan Neruda Grammar School in Hellichova Street, majoring in Media and Communication Studies at Charles University and a graphic design course at the Scholastika College of Fine Arts. Currently she works as a designer for an advertising agency and designs jewelry for MOOYYY.

Elements collection inspired by Vedic learning, which is the most successful MOOYYY collection so far. She finds inspiration for her designs in natural motives, architecture, fine arts, cubism, minimalism and Japanese culture, which is the main motiv of her Origami jewelry collection from autumn 2018.

Natalie Vicenová

Kolekce Elements

Elements

Dle védského učení slouží nebeská tělesa jako ukazatele životní cesty. Umožňují porozumět roli karmy v životě jednotlivce a nabízejí způsoby, jak odvrátit či omezit negativní události. Dle postavení planet v okamžiku narození náleží každý člověk jednomu ze čtyř elementů. Natalie Vicenová připravila pro MOOYYY kolekci originálních šperků, která je inspirována védskou filozofií a čtyřmi symboly elementů Země, Vody, Ohně a Vzduchu a Etheru. Výsledkem je designový a minimalistický šperk odrážející základ všech živých i neživých součástí vesmíru a skrývající v sobě mystický náboj.

Přejít na kolekciKolekce Origami

Origami

Kolekce Origami je inspirována jemným japonským uměním skládání papíru. Vyznačuje se jednoduchou geometrií a čistými tvary. Úhel a plocha definují minimalistický šperk, který hrou světla a stínu klame pozorovatele o své skutečné podobě.

Produktová řada Noshi Origami se odkazuje k období Heian, v němž si samurajští válečníci vyměňovali origami zvané Noshi jako talisman přinášející štěstí.

Produktová řada Nami Origami se odkazuje k vlně, jako tradičnímu motivu japonského umění. Rozbouřené moře představuje život a jeho úskalí, právě tak, jako sílu a odvahu těch, kteří je překonávají.

Přejít na kolekci


 

 
newsletter